Drevo, ktoré pri výrobe používame, je zo slovenských drevín, najčastejšie agát, dub, jelša, jaseň, orech a exotický eben. Pracujeme výlučne s odpadovými kúskami z drevárskych firiem. Druhou zložkou je epoxidová živica, do ktorej vkladáme sušené kvety, listy a mach z našich lesov a záhrad alebo živicu zafarbíme. Celé to je ošetrené kvalitným olejom, aby výrobok vydržal čo najdlhšie.

Okrem toho vlastnoručne vyrábame miniatúry postavičiek rodín, domácich miláčikov, budov alebo dokonca celé prírodné panorámy. Okrem prsteňov vyrábame prívesky, náušnice, kľúčenky, motýliky, nástenné hodiny a krabičky na šperky. Sortiment uzavretý nie je, nechávame priestor našej kreativite a zákazníkom. Šírka prsteňa je minimálne 4 – 8 mm. Naše výrobky nie sú lakované, ale leštené. Pri objednávaní je potrebné rátať s tým, že každý výrobok je originál a môže sa odlišovať od výrobku na fotke.

Ako zmerať veľkosť prsteňa

Aby prsteň na prste dobre sedel, je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Ak svoju veľkosť nepoznáte, existuje niekoľko spôsobov, ako ju zistiť. Najspoľahlivejšou voľbou je zájsť do zlatníctva, kde vám prst radi zmerajú. Je však potrebné počítať s tým, že šírka prsteňa je okolo 4 – 8 mm.

Druhý spôsob je skúsiť nájsť doma prsteň, ktorý na prste sedí, a zmerať jeho vnútorný priemer posuvným meradlom na desatiny milimetra. Papierové meracie prúžky neodporúčame, výsledok merania môže byť len orientačný. Veľkosti prsteňov a ich vnútorný priemer nájdete v tabuľke.Aby prsteň vydržal čo najdlhšie, je potrebné sa oňho starať. Drevo je napustené epoxidom a ošetrené kvalitným olejom, čo zvyšuje jeho pevnosť a chráni proti vode, hubám a plesniam. Avšak pri silnom tlaku môže prsteň prasknúť. Ak nemusíte, nevystavujte ho tečúcej vode a určite nie chemikáliám. Nie je na škodu prsteň raz za čas znovu pretrieť olejom a vytrieť dosucha.

Zostať v kontakte